Rada

Štandardný

“Chceš radu?” opýtal sa nenútene. Len tak mimovoľne. Z ničoho nič. Dnes mal dobrú, veselú náladu. Takého ho mala rada. Teda, nieže by býval voči nej iný. Bol skvelým priateľom. Ich spoločné chvíle ju tak čarovne napĺňali pokojom.
Jemne k nemu obrátila tvár plnú prekvapeného výrazu. Váhala čo povedať. Mala miernu obavu z toho, čo chcel povedať, no zároveň bola aj netrpezlivo zvedavá. Len naňho hľadela. Bez odpovede. Vedela, že keď chce niečo povedať, nič ho nezastaví. Nemýlila sa.
“Rozplač ma drahá. Dávam ti návod. Dva spôsoby sú. Môžeš mi privodiť obrovskú radosť, ktorá naplní vnútro, ktorá vyrazí dych…”
“…alebo?” prerušila ho váhavo.
“Alebo spôsob, že sa do teba nekonečne bezhlavo zamilujem a potom,” nadýchol sa, “mi zlom srdce.” Jeho pohľad ostával pevný a stály. Rozhodný.
“To, by bolo kruté,” takmer zašepkala hľadiac do diaľky. Svet navôkol začínal mať jarný nádych. Bolo to cítiť v ovzduší. Nechápala prečo jej to hovorí.
“Veľmi kruté,” dodala.
“A preto ti odporúčam prvú možnosť.”
“Chceš tým azda povedať, že na tú druhú nemám?”
“Kľudne to skús, ale úprimne verím, že si tú možnosť nevyberieš. Je smutné plakať zo smútku a bolesti. Pre mnohých. Nie len osobu, ktorej sa to priamo dotýka,” povedal tak nenútene, že sa jej svet prevaľoval pred očami. Vtedy si ešte neuvedomovala ako to myslel. Videla len slová, ktoré jej nedávali dokonalý zmysel. Slová, ktoré ju utvrdzovali v tom, že nie je hodná. Veď ako by mohla. Ona je jeseňou. On potrebuje jar. Och ako mu to priala. Z hĺbky srdca.
“Nad čím premýšľaš?” vytrhol ju z myšlienok.
“Že by to nebolo správne, a že si mi kľudne mohol radšej na rovinu povedať, že na to nemám,” cítila sa zranená a trochu urazená. Také ženské pocity. Okrem toho mu nemohla predsa ukázať, že sa stáva jej slabosťou. To by nebolo správne. Nie v tomto okamihu, situácii v ktorej sa nachádzala. V situácii v ktorej sa nachádzali obaja.

Jemne sa k nej nahol. Úplne nenútene. Cítila jeho vôňu, vôňu jeho šiat, jeho dych. Upreným pohľadom pozrel do jej oči a pošepkal, “to nevieš, kým neskúsiš.”

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s