#allforjan #allforamartina #beznasilia

Štandardný

Žijeme v temnom svete, ktorého spoločnosť je ako smetisko. Neviem čo je horšie. Neviem, čo by bolo lepšie. Netuším ako by sme mali vyriešiť situáciu, ktorá sa deje v našej krajine. Neviem, či pochody / protesty, ktoré sa chystajú budú mať nejaký reálny dopad a ak áno tak aký. Nie som jasnovidec.
V posledných dňoch som viedla veľa diskusií s rozlične naklonenými ľuďmi, čo sa aktuálnej situácie na Slovensku týka. Priznám sa. Nesledujem správy. Nevyznám sa do politiky. Ale viem, že aktuálny stav nie je dobrý. Z diskusií, ktoré som posledné dni viedla nemám ucelený záver. Mrzí ma do akých sračiek sa náš štát ponoril. Mám ideologistické stavy a naozaj si viem predstaviť krásne jednoduchý a šťastne fungujúci svet. Ale nuž…

Dneska sú protesty. Mnoho tisíc ľudí sa chystá postaviť, prehovoriť, byť. Chcú dať verejne najavo, že s danou situáciou nesúhlasia a za to majú moju plnú podporu a obdiv. Už len predstava toho je silná, tak ako silná bude realizácia? Je skvelé ak sa ľudia dokážu zmobilizovať pre spoločnú vec, lebo naozaj si myslím, že ak nie teraz tak kedy? Je potrebné dať najavo, že nám nie je všetko jedno, že nenecháme so sebou len tak mávať!!!

A čo vláda? Nuž. Ja by som vyhnala ich všetkých do posledného čo tam sú a za nových podmienok naverbovala nových. Nižšie platy, žiadna imunita, žiadne špeciálne výhody. Veď ako má niekto chcieť plniť naše záujmy, konať v zmysle toho, čo je dobre pre národ, ak nás nepotrebuje? Príde, zarobí, niečo pokašle, nič sa mu nestane? Oni sa prakticky nemusia báť o svoje miesta, nemusia riešiť v sebe otázku zodpovednosti voči nám a to nie je správne.
Ale nie, nemám návod ako veci poriešiť tak, aby bolo dobre. Toto je len môj poobedný výkrik do temnoty, ktorý si aj tak pravdepodobne nikto neprečíta.

Takže howk.

Kričím do temnoty sveta, že je najvyšší čas oslobodiť slnko, aby sme mohli spoločne kráčať k dobrým zajtrajškom s vedením, ktorému dôverujeme s priateľmi, rodinami, o ktoré sa nemusíme báť.

Nebolo by to krásne?

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s