STN♥M

Štandardný

Vedz, že čo raz vpustíš si hlboko do ♥, to na ňom navždy zanechá stopu. A s tým, moja drahá, môj drahý, neurobíš nič.

Preto opatruj si ho, láskaj, staraj sa oň, o svoje ♥. Dôkladne zvažuj, čomu dovolíš prejsť jeho bránami. Ja viem, občas sa neubrániš. Občas si niečo samo nájde cestu dnu. Takú, o ktorej žiadna mapa nemá znalosť. No nezúfaj. Práve naopak, zdvihni tvár a buď. Hlavne buď.

Vieš, keď už niečo prekročí bránu tvojho ♥, či už cielene, alebo nie, nieto cesty späť. Môžeš azda žiadať rozum o pomoc. On sa bude snažiť, och veď ako ťa má rád, no proti ♥ je bezbranný.

Môžeš sa snažiť bojovať, samozrejme. Presviečaj sa, klam si, zahlcuj sa inými podnetmi, no dobre vieš, že toto všetko sú len krátkodobé riešenia. Čo s tým?

Príjmi to. Objavuj, skúmaj, láskaj, toleruj. Zjednoť sa. Máš strach? Obavy? Z čoho? Z pádov, bolesti, sklamaní? Duša drahá, áno, riziko je, ale ak k tomu pristúpiš úprimne, tak nevidím dôvod na strach. Možno niečo utrpí, možno sa všetko vyvinie úplne inak, úplne šialene, ale to ešte neznamená, že je to zlé.

A možno, čo je najpravdepodobnejšie, bude všetko v úplnom poriadku.

Buď pokojným stvorením pripraveným prijímať, objavovať, skúmať, nechať sa unašať, no zároveň čiastočne ovplyvňovať smer. Veď čarovným stvorením si hviezd. Oblohu máš nad sebou, zem pevne pod nohami, tak nechaj sa cestou viesť.

To, čo raz vstúpi hlboko do tvojho ♥, to na ňom navždy zanechá stopu.

A preto #STN♥M, lebo ♥ z tej hry už nikdy nevynecháš…hoci by si chcel, hoci by si chcela… ale z toho prosím nemaj strach.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s